Václav Klíč – Kunhút (externí intruktor)

Ve skautu: Začínal jsem jako rádce vlčácké družiny a nakonec jsem to „dotáhl“ na vůdce chlapeckého oddílu Nibowaka v Boskovicích. Po 4 letech jsem oddíl předal a začal se podílet na vzdělávacích akcích. Působím zde na Č.O.CH.u, na čekatelkách Punkva a Vlčinec a také jako instruktor Ekumenické lesní školy. Po roční odmlce jsem se také vrátil k vedení družiny a oddílu v nově vznikém 12. oddíle v Lysicích.
Skautské vzdělání: ČK, VLK Stříbrná řeka, ZZA Perla, Ekumenická lesní škola

Mimo skaut: Po střední škole jsem nastoupil studium biochemie na Přf MU. Po bakaláři jsem v biochemii pokračoval ovšem se zaměřením na genom a proteom. Nyní pracuji jako výzkumný pracovník v laboratoři.

Oni o mně: Člověk, který se nebojí výzev, před kterými by mnozí dali ruce pryč. A který je schopen věci dotáhnout do zdárného konce. Představitel skautingu jdoucího s moderní dobou, ale zároveň vycházejícího ze stěžejních hodnot a principů. Na místech, kde působil, zavedl několik inovací. Jeden z nejschopnějších lidí, kterého můžete potkat.